Zatajený obsah na Nickelodeon.cz

4. září 2017 v 21:21 | Magicmax |  Internet v akčním pohledání
Webové stránky nemají vždy jen obsah, co jsme na nich schopni najít ale mnohdy i mnohem víc! :) Tentokrát vám odhalím skrytý obsah na českých webových stránkách Nickelodeonu. :)
Nickelodeon je dětský televizní kanál. Nedávno jsem se s Mr.Cartoon bavil o jejich webu a napsal "Nickelodeon.cz je jen důkaz, jak na nás Nickelodeon strašně s*re." a měl pravdu. Stránky jsou v příšerném stavu. Profily mají špatně přiřazené materiály (Snímek 1), 2 roky chybí aktuální program (Snímek 2), většina profilů seriálů je na již nevysílající pořady, protože jejich poslední aktualizace proběhla 4.3.2010 (Snímek 3). Konzurtoval jsem to s provozovatelem fan stránek Nickelodeonu, který díky prozkoumání všech stránek Nicku potvrdil, že naše verze stránek je naprosto ze všech nejdéle neaktualizovaná a nejvíce zanedbaná. Zmínil se taky o tom, že v minulosti byla nejdéle neaktualizováná portugalská verze: "Bylo to skoro 5 let mezi lety 2004 a 2009, takže česká je v historii ze všech nejdéle neaktualizovaná." řekl provozovatel fanstránky. "Pro Nickelodeon jsme jen jedna malá bezvýznamná zemička." napsal Mr.Cartoon.

Ve všech ostatních státech stránky Nickelodeonu už dávno prošli redesignem (Snímek 4). "Nejvíce mi na českém webu chybí ty rozsáhlejší archivy videí, co jsou v zahraničí úplně běžné." napsal Mr.Cartoon. Já jsem názoru, že možnost zkouknout zdarma legálně i pár celých dílů je dost skvělá. Dobře, chtěl bych taky celý seriály. :D Ale jak by pak asi vydělávali. V obchodě vám taky nedají na ochutnání celý chleba. Myslíte, že jsem mu toto prozdření napsal? No jasně, že ne. :D Zaslal jsem mu odkazy na skrytá videa. Vlastně, tak nějak bych mu částečně splnil jeho přání. Ovšem, kdyby všechna videa byla v Češtině. :D Firma, co vytvořila českou verzi stránek vytvařila podobné stránky i do Ruska, Rumunska, Maďarska. A člověk, co to nahrával na český web nahrál i materiály patřící na zahraniční verze webu a ty tam jsou ježtě teď. :)

V českém a rumunském profilu "Drake a Josh" nejsou žádná videa. Prostě nás zanedbali! Za to ruský a maďarský profil je má.
Třeba v maďarském profilu Tučnáků z Madagskaru je ve videích umístěna upoutávka. My na českém profilu nemáme žádné video. Dokonce Maďaři dostali profily Želvy Ninja, V jako Victoria, Fanboy a ChumChum, Avatar: Legenda o Aangovi, Supah Ninja, Robot a příšerka, Zas mezi námi zvířaty a Big Time Rush, které mohli zrovna udělat i nám do Česka ale neudělali. Je příšerné, kolikrát se na nás vykašlali! A je opravdu zajímavý, že všechny tyto zahraniční profily a materiály na nich, co jsou zde s odkazy, byly zbytečně umístěny na české stránce, akorát běžný návštěvník nevěděl. Je zajímavé kolik článků o charakterech postav a videí, tam je skrytě umístěno. :) Jen škoda, že většina není v češtině. :D

Pokud jste některý z profilů rozklikli mohli jste si všimnou, že stránka není jenom v jazyce, pro který byla určena ale, že přejímá automaticky část obsahu v Češtině. :) Jak to funguje? Člověk, nahrál úplně stejný profil jak na český, tak na určený zahraniční server, ale ten profil je vytvořený, tak aby přejímal obsah z CSS šablon. :) CSS obsahuje věci, co jsou na každé části webu stejné. Např.: šířka stránky, menu a záhlaví. Soubor s profilem je jen ten zbytek dané části webu. Takže soubor s profilem seriálu je sice úplně stejný jako v zahraničí ale díky tomu, že je na Nickelodeon.cz se svým CSS, tak se vám část zobrazí v Češtině. :)

Víte, když projíždíte webové stránky, nikdy do jisté míry nevíte, jestli obsah, který je na webu umístěný, zajistila firma, o které ten web je (Egmont, Rádio Kiss, Cinema City,...) nebo jen firma pro výrobu webových stránek (Nakóduji.to, Residit.com, Pixty.cz,...). Můžou tedy vzniknout nepřesnosti v obsahu. Ale to je něco trochu jiné než co se u stránek Nickelodeonu stalo.

Kdybych měl zrekonstrulovat, jak se to asi stalo, tak by to začalo zruba takhle.: Tvůrce webových stránek si uvědomil, že má přístup do administrace webu Nickelodeonu, a tak toho může nějak zneužít. Mohl by něco upravit - ale toho by si někdo mohl všimnout! Ale... Pořád zbývá možnost, že na server může vložit jakýkoliv soubor, ale tak, aby si ho nikdo nevšiml. A po letech se podobně jako Kazma Kazmich poohlédne, že na server Nickelodeon.cz dokázal propašovat obsah, co tam vůbec, nemá co dělat. A tohle přesně udělal! Co propašoval do serveru Nickelodeonu? Nebylo to žádné porno, fotografie mrtvol, Lorda Vordemorda nebo podobně. Trošku škoda. :D Ale pořád se držel toho, že by to tam bez něj být nemohlo. :) Na server vložil obsah jejich největšího konkurenta! Obsah společnosti Disney. Je to fotografie hlavní postavy seriálu "Aaron Stone". Graficky upravená pro použítí jako banner do menu.


A je tam umístěný ježtě teď. :) Ještě teď je na webu Nickelodeon.cz umístěný obsah, který tam nemá co dělat. :) A nebýt tohoto článku, tak o něm nikdo jiný než tvůrce neví. :) Něco jako by stavaři postavili dům a do betonu schvovali třeba mrtvolu a po letech se dozvíte, že v domě který bydlíte je postavený částečně z mrtvoly. To bych přirovnal k možné reakci Nickelodeonu. :D A mně jakákoliv reakce Nickelodeonu samozdřejmě zajímá! A proto jsem jim zavolal. Plánoval jsem se zeptat, kdo jim nakódoval web, optat se na neaktivitu zveřejnování programu na jejich netu a hlavně jestli byly s výskytem Disney obsahu obeznámeni. Zavolal jsem a byl tam záznamník. Zanechal jsem tedy aspoň strušný vzkaz "Dobrý den. Já jen volám, abych se zeptal jestli víte o umístění obsahu patřící a spadající pod Disneyho na vašich webových stránkách. Zavolejte mi prosím nazpět nebo mi napiště email." a potom jsem mail nadiktoval. Už je to několik dní a přesto mi nikdo z Nickelodeonu nenapsal a nezavolal. Více mně ale zajímala Disney odezva okolo incidentu s používáním jejich obsahu na webových stránkách konkurence. :) Od Disneyho mi byla zaslána dlouhá odpověd. Ze zprávy bylo lechké vyvodit, jaké další kroky budou následovat. Naprosto žádné. :D Disney se nehodlal událostí nijak zajímat. Asi jim to přišlo spíše hezké, že jim dělá Nickelodeon omylem reklamu. :D Hele, kdo ví, jak to ve skutečnosti bylo? Třeba Disney poslal Aarona Stonea poslal na misi proti Nickelodeonu. Mise se mu daří a proto má Nickelodeon příšerné webstránky! To je konspirace jako prase! :D Sice je Aaron asi jen vymyšlený, ale k postave Stonea, to sedí! :D

Útok Aarona Stonea nebo zaměstnance pašující Disney obsah sice zní sice dobře :D ale ani jedno není tak důvěryhodné jako poslední možnost. :) Takže, jak se tam opravdu skytý obsah téhle jedné ikonky dostal. :) Dal jsem jí tam já! :) Jen kecám. :D V roce vzniku webových stránek, a vlastně teď budeme probírat celý český Nickelodeon, se začal natáčet nový americký seriál "The Troop" (Rota/Parta/Banda/...) a při vybírání obsahu pro českou Nick TV, se zvažovalo vysílání Troopu. Výsledek byl sice, že se seriál v programu neobjevil ale vývojáři byly nejspíše tak dobří a pečlivý, že pro jistotu ikonku vytvořili a dokonce jí umístili na net. :) Ale podle předchozích zkušeností s webstránkou si myslím, že to o dobrosrdečnosti a pečlivosti nebylo a že jí spíše udělali naprostým omylem. :D Kdyby to uděli cíleně, tak by vytvořili i další potřebné materiály a navíc: přece to mohli kdykoliv udělat až to bude jisté. :D Ale uznávám, že i tak to byla pro Nickelodeon případná rezerva a mohla se hodit. :) Taková nevyužitelná rezerva. Takže ten "údajný Aaron Stonea obrázek", kvůli kterému musela paní Lauren od Disneyho napsat dlouhý email a na který jsem se ptal v samotném Nickelodeonu, je ve skutečnosti jen úplně jiný típek ze seriálu, co se tu ani nevysílal, akorát hodně hodně podobněj! :D

Ten z The Troop vypadá více zdrogovaný. :/ Zvláštní. :/ To bych spíše typoval u Disney Channel. :D

Můžeš navštívit i další zajímavý obsah nejen tohoto blogu. :) ;)


Díky za přečtení. Snad se vám cesta do zákulisí internetu líbila. :) Jak se vám článek líbí? Co vás zaujalo? Co si myslíte o této sérii? S pozdravem podepsán:
Magicmax
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 slavka02040...prababička slavka02040...prababička | 5. září 2017 v 13:52 | Reagovat

zaujimave a poučne diky.... :-)  :-)  :-)

2 Eliss Eliss | Web | 5. září 2017 v 20:28 | Reagovat

Opravdu smutné že na to takto kašlou :-(

3 Mr. Cartoon Mr. Cartoon | E-mail | Web | 6. září 2017 v 19:33 | Reagovat

Zajímavý a poutavý článek, nelituji přečtení.
Děkuji za citace :-D a odkaz na náš článek na Google+ ohledně cenzury, alespoň o ní bude vědět více lidí ;-) .

Už jsem udělal něco málo (opravdu málo) na videu, ale z ničeho nic se mi na našem Facebook účtu objevila jedna zajímavá stránka, jakožto doporučená. Není to žádná jiná, než stránka "Cartoon Network Česko". Nevěřil jsem vlastním očím, CN by se do ČR asi samo nehrnulo, nebo snad ano? Napsal jsem jim proto zprávu na FB, prý odpovídají do týdne, no zatím
bez odpovědi ... Kontrola FB ... Nová zpráva ... Od CN Česko ... ??? ... O_O ... zpráva:
Dobry den, ano jedna se o oficialni FB stranku Cartoon Network 🙂 v prubehu zari zaciname s ceskou lokalizaci vybranych poradu a dalsi budou rychle pribyvat. Dekujeme za podporu a hezky den! CN
Ještě se mi tomu nechce uvěřit! Tak snad, budu doufat. :-)
Pokud tomu také nevaříte, screen bude na našem Google+, ale stále není stránka plně prověřená.

Ohledně kontaktování Nicku...
Nemá to cenu, mail jsem posílal tak 7 měsíců dozadu, mail na Nick.com tak 5 měsíců dozadu, a přímo na Viacom tak před 3 měsíci, a stále bez odpovědi, nemají ani slušnost odpovědět. No, CN taky né, ale teď mě obměkčila odpověď od CN Česko :-D .

Na konec bych snad jen dodal, že archivy seriálů, o kterých jsem psal, nejsou zdarma, resp. jsou, ale uživatel se musí prověřit, zda má program zaplacený u poskytovatele. :-D
CN má dokonce i aplikaci, kterou silně propagují, takže seriály kdykoliv a kdekoliv. :-)

S pozdravem Mr. Cartoon z Cartoon Network.

4 Joina Joina | Web | 6. září 2017 v 19:39 | Reagovat

Je sice pravda, že jednou za čas se tam kouknu, myslím jako na tv, když se chci odreagovat. A zjistila jsem, že tam davají dost starší pořady.
Nikdy mě nenapadlo se podívat na jejich web, ale je pravda, že to je ubohý.

5 dinosaurss dinosaurss | Web | 8. září 2017 v 20:18 | Reagovat

Páni, velmi zajímavý článek..

6 Iris Iris | E-mail | Web | 8. září 2017 v 20:29 | Reagovat

Přiznám se, vůbec neznám.

7 Kurumi Kurumi | Web | 9. září 2017 v 16:42 | Reagovat

To mne pobavilo :-D

8 6patron 6patron | 10. září 2017 v 10:58 | Reagovat

opravdu škoda že takhle na to kašlou no :(

9 ladypopularweb ladypopularweb | 16. září 2017 v 13:33 | Reagovat

Ahoj, nevím zda-li umíš upravovat fotky atp.. Byla bych ráda kdybys mi odpověděl protože bych potřebovala upravit takové malé obrázky. Kdyby byla možnost se dnes někde domluvit třeba na mém webu mám článek tak v komentářích nějak..
-fanlp :-)

10 snowy-christmas snowy-christmas | E-mail | Web | 24. září 2017 v 17:24 | Reagovat

Díky za komentář na mém blogu. :-) Můj blog je o Vánocích a ne o seriálech a filmech jako takových, proto tam jsou jen fotky z vánočního dílu Kenan & Kel. Škoda že už není kanál SuperMax na kterém ho původně dávali v ČR. :) Ale mohl byste toto téma zpracovat vy jak koukám na zaměření vašeho blogu, hihi. :-)

11 snowy-christmas snowy-christmas | E-mail | Web | 24. září 2017 v 17:49 | Reagovat

Děkuji. :-) Ty myšky Rudla a Koumák jsou dobré, ty si také pamatuji, potom seriály jako jsou Čarodějnice školou povinné, Mí rodiče mimozemšťané, Sabrina mladá čarodějnice, Power Rangers... všechno bylo právě na SuperMaxu. Na Kenan & Kel jsem koukala v originále na YouTube a teď už je tam nemůžu najít, byl tam i ten vánoční díl. :-( A pak jsem měla ráda seriály jako Třída číslo 402, Život s Louiem a Addamsova rodina, to bylo pro změnu na Fox Kids. :-)

12 snowy-christmas snowy-christmas | E-mail | Web | 24. září 2017 v 18:03 | Reagovat

Z vánočních speciálů - vánočních dílů seriálů mám ráda kromě Kenan & Kel Fresh Prince, Život s Louiem, Růžového pantera a další. Z vánočních filmů pak Sám doma, Dárek z lásky s Paulem Walkerem, Jack Frost, Grinche, Veselé Vánoce, Santa Clausi. A kromě vánočních dílů mám ráda i díly Halloweenské. :-D

13 snowy-christmas snowy-christmas | E-mail | Web | 24. září 2017 v 18:18 | Reagovat

No to je boží scéna, Paprika Sladká je na S.. Sbal se, spakuj, sbohem... :-D  :-D Ve vánočním díle je babička, která pořád zpívá, ta scéna ještě na YouTube je: https://www.youtube.com/watch?v=0cwpIgBSqOg Tu si asi dám rovnou na blog. :-D Život s Louiem Prší mi do postele je super díl, jak tam dávali ty brambory... A potom díl s rybou se jménem Pepř. Pepříčku. :-D Díkůvzdání byl taky skvělý díl. Vánoční díl originál je tady: https://www.youtube.com/watch?v=DTETlqKo5I0

14 snowy-christmas snowy-christmas | E-mail | Web | 24. září 2017 v 18:31 | Reagovat

Já jsem ale trouba, já jsem si to pustila bez zvuku a myslela jsem si že to bude originál v Angličtině a ono houby, je to Rusky. :D

15 snowy-christmas snowy-christmas | E-mail | Web | 24. září 2017 v 18:36 | Reagovat

Tady jsem už konečně našla originál: https://www.youtube.com/watch?v=NiG7Cjm-jZ0

16 snowy-christmas snowy-christmas | E-mail | Web | 24. září 2017 v 18:42 | Reagovat

A vánoční Madagaskar jste taky viděl? Scénku z Kenan & Kel jsem si už dala na blog a díl Louieho taky, když jsem našla ten správný. :-D

17 snowy-christmas snowy-christmas | E-mail | Web | 24. září 2017 v 19:14 | Reagovat

Znova děkuji. To ano. On se ten koncept s duchy objevuje všude podle Vánoční koledy Ch. Dickense, která je úžasná. Je hezká ve starší animované verzi 2001 ke které nazpívala písničku Kate Winslet z Titanicu.

18 snowy-christmas snowy-christmas | E-mail | Web | 24. září 2017 v 19:14 | Reagovat

A ještě bych doporučila úžasný film, který jsem sledovala vždy na Vánoce: Kai a Gerda (Snow Queen)2002.

19 Bonito Bonito | Web | 24. září 2017 v 19:20 | Reagovat

Mmm no tych stretov moc nepoznam ešte ma napada, že v simpsonovcoch bola futurama alebo rick and morty v gaučovej scene simpsonovcov :D
Potom su ešte jasne pararely naražky a parodie no :D

20 Bonito Bonito | Web | 24. září 2017 v 19:44 | Reagovat

No ja seriály nesledujem vôbec :D a rick a morty som o nich len počula, že niečo take je no :D

21 snowy-christmas snowy-christmas | E-mail | Web | 25. září 2017 v 21:43 | Reagovat

Zdravíčko. Tak jak se líbil Kenan & Kel? :-D Právě čtu komentář od vás na jiném blogu, že máte nejradši z YouTuberů Kovyho, takže máme další věc společnou. Ale hlavně jsem si vzpomněla, že když jsme se bavili o vánočních speciálech, zapomněla jsem zmínit Mr. Beana, jeho vánoční díl je legendární. Už taky nechybí na mém blogu. :-D Terinka

22 snowy-christmas snowy-christmas | E-mail | Web | 26. září 2017 v 15:28 | Reagovat

Jasňačka, klidně mi tykej. :-D Fotky se snažím vždy vybírat co nejkvalitnější když je to možné. Děkuju, jsem potěšená, že jsem nejoblíbenější na pokecání. :-D Na Kovy projekt se těším, mně se na něm líbí, že cestuje a není právě ten zaprdlý Čecháček co by na něco nadával a přitom nikde nebyl. Kovy byl i v Íránu. Jeho parodie na Halinu jsou boží, na Hrušku taky a miluji jeho videa Kazety z dětství. Když jsem byla malá taky jsem se tak nahrávala na kazeťák. :-D A ještě by to chtělo ten díl Kenana a Kela kde dělali dort a díl kde dělali krocana. :-D https://www.youtube.com/watch?v=wD77AAyIWN8

23 snowy-christmas snowy-christmas | E-mail | Web | 26. září 2017 v 19:51 | Reagovat

Mně taky, Bamse je strašně roztomilý, ve Švédsku s ním prodávají různé věci, časopisy, škoda že v ČR ne. :-D To je v pořádku. Rozhovor jsem neviděla ani ty Volby ne, radši si pouštím zábavná videa, která mě pobaví, i když tedy co jsem zatím viděla politického u Kovyho, tak jsem s ním vždy souhlasila. :-D A jeho Šokující hudební klipy jsou taky super. :-D Já z těch YouTuberů sleduji převážně ty inteligentní, cestující... nesleduji Goga apod. :-D A potom taky sleduji zahraniční YouTubery, ale hlavně z beauty sféry, která asi nebude pro tebe. :-D

24 snowy-christmas snowy-christmas | E-mail | Web | 27. září 2017 v 1:24 | Reagovat

Tak právě koukám na to video Volby když mám čas a je boží, on nikdy nezklame. :-D

25 Eliss Eliss | Web | 28. září 2017 v 12:57 | Reagovat

Jak se daří? 8-)

26 Otavínka Otavínka | Web | 29. září 2017 v 11:08 | Reagovat

Velmi zajímavý a poučný článek. Díky za rozšiřování seniorských obzorů. :-)

27 snowy-christmas snowy-christmas | E-mail | Web | 29. září 2017 v 21:32 | Reagovat

Díky za tip, seriál Změna hry neznám, až teď od tebe. A koukám že tam hraje Kel! :-) No Kel vypadá pořád stejně dobře a ještě líp. :-D Poznal jsi ho, né?

28 Tánička Tánička | E-mail | Web | 8. října 2017 v 21:46 | Reagovat

Ty jo co koukám tvoje články je samý bulvár rovnou bys sis měl udělat něco jako Barrandov nebo Mladá fronta. Ber to s rezervou:)

S pozdravem Tánička

29 Alice Alice | E-mail | Web | 13. října 2017 v 23:29 | Reagovat

Szczerze to bardzo się ucieszyłam, że powstał wpis o Nickelodeon :D Nie miałam pojęcia, że na w Czechach Victorious jest dostępne lekko zmienioną nazwą, ale to naprawdę bardzo ciekawe i ogólnie fajne :) Mam nadzieję, że będzie jeszcze jakiś wpis o Nickelodeon!

30 vallydelrio vallydelrio | 20. listopadu 2017 v 15:46 | Reagovat

Dobrý článek :) :-D

31 Kdo asi? Kdo asi? | 3. prosince 2017 v 13:47 | Reagovat

Blog by byl skvĕlí, ale za mĕ... hrůza...

32 Magicmax Magicmax | E-mail | Web | 13. srpna 2018 v 13:41 | Reagovat

[31]: Že jo, taky hned mohl napsat, že je to Troop. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama